ФК ЛЬВІВ неофіційний форум

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.



Чемпіонат Європи 2012

Сообщений 1 страница 2 из 2

1

Новини і скандали про ЧЄ 2012

0

2

Григорій Суркіс: євроінтеграція без Євро-2012 неможлива

У середу, 9 квітня, в Київському Інституті проблем управління імені Горшеніна відбувся «Круглий стіл» на тему «Євро-2012: загроза чи можливість?» Учасники зібрання, серед яких був і президент ФФУ Григорій Суркіс, обговорили стан підготовки до Євро-2012 в Україні, ризики і проблеми Євро-2012, а також можливості і перспективи України щодо проведення Євро-2012.

Тест на дієздатність

За кілька днів виповниться річниця, як у Кардіффі Виконавчий комітет УЄФА віддав перемогу Україні та Польщі в тендері Євро-2012. І хоча наразі темпи підготовки обох країн не є задовільними, Григорій Суркіс не піддається песимістичним настроям. «Я категорично проти суспільної апатії, − зазначив він. − 18 квітня 2007 року наша країна отримала, на мій погляд, найвизначнішу перемогу за часів незалежності. Вона може змінити кожного з нас, даючи можливість відчути себе українцем, не зважаючи на релігійну чи національну приналежність. Я не можу навіть уявити, хто може бути в опозиції до цього турніру. Адже щоб там не казали про перспективи вступу України до Євросоюзу чи НАТО, не буде ані першого, ані другого, якщо ми не впораємося із проведенням Євро-2012. Оскільки це є своєрідним тестом на дієздатність влади і суспільства власноруч змінити умови та  стандарти життя».

Дорожня карта

Глава національної федерації акцентував увагу присутніх на необхідності застосування максимально прагматичного підходу до всіх питань підготовки чемпіонату Європи: «Ми повинні уяснити для себе, що необхідно зробити насамперед, аби впевнено просуватися до мети. Отже, маємо створити так звану «дорожню карту», яка визначить систему координат: графіки і терміни здачі об’єктів, осіб, що відповідатимуть за їх виконання, механізми контролю, тощо. Лише чітко реалізуючи цей план дій, ми зможемо наздогнати потяг, що вже набрав швидкість».

Єдине інвестиційне вікно

На одне з головних місць процесу підготовки до турніру Григорій Суркіс поставив  законодавче забезпечення: «Навіть якщо б у мене було бажання і можливість займатися інвестуванням, наразі я б не робив цього. Адже щоб отримати дозвіл на будівництво, попередньо потрібно зібрати понад півтисячі усіляких дозволів. Тому нам вкрай необхідно створити привабливий інвестиційний клімат, в даному випадку мова йде про «єдине інвестиційне вікно». Якщо відповідний механізм залучення інвесторів не буде законодавчо закріплений, сподіватися на успіх не варто».

Відповідальність ЗМІ за імідж держави

Ще одним важливим елементом успішної реалізації Євро-2012 президент ФФУ назвав інформаційну підтримку цього проекту на рівні державної політики. «Якщо й надалі у вітчизняних ЗМІ з’являтимуться матеріали із натяками, що ми не здатні організувати Євро-2012, тоді до нас буде відповідне ставлення у футбольній Європі. Безперечно, ми не повинні приховувати  проблем, які виникають на певних напрямах підготовки, однак світ чекає від України і позитивних сигналів. Давайте продемонструємо футбольному співтовариству, що українці − успішні і підприємливі люди, і все, за що вони беруться, доводять до кінця».

Виконавська дисципліна

Під час круглого столу обговорювалася також проблема виконавської дисципліни. Григорій Суркіс вважає, що в цьому питанні слід бути принциповим і не робити винятків. «Якщо чиновник, залучений до проекту, є професіоналом, законослухняним громадянином і до того ж патріотом, тільки тоді він може отримати мораторій на звільнення зі своє посади принаймні до завершення Євро-2012. А тих, хто відверто ігнорує навіть укази Президента і постанови Кабінету міністрів, треба гнати подалі від керування процесом підготовки до турніру».

НСК «Олімпійський» − ключ до Євро-2012

Насамкінець глава ФФУ не міг не зачепити тему будівництва перед НСК «Олімпійський». «УЄФА може дозволити на кілька місяців відстрочити термін здачі аеропорту чи стадіону, однак якщо ми не звільнимо площу перед головною ареною країни, Євро-2012 нам не бачити. Думаю, зворотного шляху вже немає і годі про це говорити. Адже демонтаж ТРЦ «Троїцький» урочисто розпочався на очах громадськості в тому числі і представника УЄФА. Як колишній господарник, я згоден із тим, що подібні роботи не можуть відбуватися без проектної документації. Що ж, зачекаємо ще два-три тижні. Впевнений, що невдовзі цей об’єкт вже не мулятиме нам очі», - резюмував Григорій Суркіс.

0